Wekendowe poszukiwanie huraganu Ksawerego w Tatrach

Opublikowano w Wyprawy Rok 2013

 Mineło już trochę czasu od mojego ostatniego pobytu w górach, tak wiec czas najwyższy by się gdzieś ruszyć. Wstępnie rozmawiałem ze znajomymi o wyjeździe w Tatry na początku grudnia (6-8 grudnia). W mediach tydzień przed planowanym przez nas wyjazdem, można było sporo usłyszeć o zbliżającym sie huraganie Ksawerym a pónizej o zniszczeniach jakie spowodował. Przed naszym wyjazdem w Tatry zaczeły się intensywne opady śniegu, co bardzo mnie cieszyło. Wszystko zaczeło się dobrze układać i wskazywało, że to będzie udany wyjazd i tak też było:).

 

Galeria zdjęć z Zakopanego

 

IX 25-tka świętokrzyska

Super User. Opublikowano w Wyprawy Rok 2013

W sobotę 23 marca wziąłem udział w IX 25- tce świętokrzyskiej.  Rajd organizowany był przez PTTK Kielce.  Pogoda była raczej mało zachęcająca, gdyż rano koło godz. 6.30 gdy wyruszaliśmy wraz z moimi dwoma kolegami Michałem i Tomkiem do Kielc termometr wskazywał -14 stopni.  Dla mnie pogoda była wręcz idealna, przynajmniej wiedziałem, że tego dnia się nie spocę:).  O dziwo na dworcu PKS w Kielcach, skąd mieliśmy przejechać autobusem na miejsce startu imprezy, czyli do Bodzentyna była spora grupa uczestników.  W Bodzętynie zostało zrobione grupowe zdjęcie uczestników rajdu po czym wszyscy wyruszli na szlak.  Spotkałem kilku znajomych poznanych wcześniej na rajdach koneckich. Na początku szedłem z Pawłem, troszkę sobie pogadaliśmy o najbliższych planach, okazało się ze za miesiąc znów się spotkamy na kolejnym rajdzie tym razem w Busko Zdrój.

Szkolenie lawinowe i nie udane zimowe wejście na Rysy.

Super User. Opublikowano w Wyprawy Rok 2013

Szkolenie lawinowe i nie udana próba wejścia zimowego na Rysy. 4-6 styczeń 2013.

Oczywiście, że szkolenia lawinowego ani wejście na Rysy nie można zaliczyć do kategorii wypraw, ale gdzieś informacje o tym wydarzeniu musiałem umieścić, pomyślałem, że to będzie dobre miejsce. 

Szkolenie lawinowe przeprowadzone dla KW Warszawa przez Fundacje Anny Pasek w terminie 5-6 stycznia 2013 roku. Miejsce noclegu stare schronisko nad Morskim Okiem. Andrzej jest członkiem KW, dlatego otrzymał informację o kursie, oczywiście od razu przekazał ją mi i naszym najbliższym współtowarzyszą wypraw. 

?>?>