Rajd Łagów-Nowa Słupia 08.03.2015

barsylrob. Opublikowano w Wyprawy, rajdy 2015

Rajd Łagów- Nowa Słupia.

 Rajd Łagów- Nowa Słupia Jak co niedzielę wstałem rano po 6 rano. Tym razem pojechałem samochodem do Nowej Słupi, gdzie zostawiłem samochód w centrum na parkingu i na piechotę ruszyłem w kierunku Łagowa. Drogowskaz umieszczony przy drodze informował, że do Łagowa jest 12 km. W ostatnią niedzielę właśnie w Łagowie skończyłem swój rajd i tam dziś zamierzałem rozpocząć. Następnie z  Łagowa szlakiem zielonym zamierzałem iść do Kobylej Góry, następnie szlakiem czerwonym na Święty Krzyż a stamtąd szlakiem niebieskim do Nowej Słupi.
Idą droga w kierunku Łagowa miałem dwie opcje, pierwsza to iść pieszo do Łagowa a druga to złapać okazję.

Rajd Piekoszów-Słowik 01.02.2015

barsylrob. Opublikowano w Wyprawy, rajdy 2015

Tym razem swój marsz zamierzałem rozpocząć w Piekoszowie. Wstałem jak zawsze w niedzielę koło godz. 6 rano. Samochodem pojechałem na dworzec PKP w Kielcach. Tam pozostawiłem samochód , wsiadłem w busa i pojechałem do Piekoszowa.  Rozpocząlem swój rajd spod kościoła w Piekoszowie.

Początkowo szedłem szlakiem czarnym. W znalezieniu szlaku pomogł mi jak zawsze gps. Idac drogą wychodzącą z miasta w kierunku Rokoszyna należy w pewnym momencie skrecić w pole. Oczywiscie nie widziałem znaków szlaku jednak mam w swoim gps wgrana mapę Świetokrzyskiego dzięki temu mogłem poruszać sie bez obaw. Pogoda zimowa , było trochę śniegu ale temperatura na plusie wiec bylo dość mokro i grząsko.

?>?>