Skałki- Dolina Będkowska

Opublikowano w Wyprawy Rok 2014

12- 13 kwietnia 2014 roku z moimi kuplami Andrzejem i Adamem wybraliśmy się powspinać w Dolinie Będkowskiej. Tam byliśmy umówieni z naszymi współtowarzyszami z wypraw górskich z poprzednich lat m.in Beatą i Krzyśkiem. Wieczorem dołaczyliśmy do ogniska Klub Wysokogórskiego z Jastrzębia. Bardzo fajni ludzie, serdeczne pozdrowienia dla nich. Dla mnie osobiście to był bardzo udany wyjazd, ze względu na drogi jakie udało mi sie przejść. W zasadzie w skałach byłem dopiero po raz trzeci, Andrzej z Adamem zaliczyli już pare wyjazdów w Tatry( czego im zazdroszczę w pozytywnym znaczeniu tego słowa).

W sobotę wspinaliśmy się w Masywie Sokolicy. Zrobiliśmy dwuwyciągowa drogę ( I wyciąg V+ 17 m, II wyciąg V+ 30 m) o nazwie  Lot na Bardysa, drugą droga to Lewy Komin (I wyciąg V+ o długości 20m, II wyciąg V+ 20m, III wyciąg V- 17 m).

W niedzielę natomiast pojechaliśmy wspinać się na Łabową, na zakończenie zrobiliśmy Mniszkową. A tam zrobiłem swoja pierwszą VI+ z własnym prowadzeniem. To bardzo krótka droga,  jednak dała mi wiele satysfakcji. Ważne by w tym co sie robi czynić postępy, to właśnie udalo mi się zrobić dzięki zrobieniu tej drogi. Pół roczny trening przyniósł efekt:)

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>