Rajd Piekoszów-Słowik 01.02.2015

barsylrob. Opublikowano w Wyprawy, rajdy 2015

Tym razem swój marsz zamierzałem rozpocząć w Piekoszowie. Wstałem jak zawsze w niedzielę koło godz. 6 rano. Samochodem pojechałem na dworzec PKP w Kielcach. Tam pozostawiłem samochód , wsiadłem w busa i pojechałem do Piekoszowa.  Rozpocząlem swój rajd spod kościoła w Piekoszowie.

Początkowo szedłem szlakiem czarnym. W znalezieniu szlaku pomogł mi jak zawsze gps. Idac drogą wychodzącą z miasta w kierunku Rokoszyna należy w pewnym momencie skrecić w pole. Oczywiscie nie widziałem znaków szlaku jednak mam w swoim gps wgrana mapę Świetokrzyskiego dzięki temu mogłem poruszać sie bez obaw. Pogoda zimowa , było trochę śniegu ale temperatura na plusie wiec bylo dość mokro i grząsko.

 

Na szlaku napotkałem w miejscowości Jaworznia "Rezerwat Przyrody Cholesiowa Jama". Nie bardzo wiedziałem co tam można ciekawego zobaczyć, na mapie byly pokazane jamy. Jednak w internecie sprawdziłem, że nie są udostępnione do zwiedzania.  Postanowiłem obejść do okoła to miejsce. Z jednej strony jest bardzo duże wyrobisko, z dugiej strony tor do jazdy dla samochodow terenowych badz kładow.

Następnie po przejściu przez wiadukt nad drogą krajową wszedłem ponownie w las. Kierowalem się w kierunku Jaskini Raj. W pewnym momencie musialem zejść ze szlak czarnego, skad kierowałem się szlakiem niebieskim. Następnie przy Jaskini Raj poszedłem szlakiem czerwonym do góry Patrol skąd ponownie szlakiem niebieskim doszedłem do Słowika, gdzie tego dnia zakończyłem swój rajd. Stamtąd busem wróciłem na dworzec PKP w Kielcach. Przede mna kolejny tydzień i kolejny rajd;)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>