Rajd Łagów-Nowa Słupia 08.03.2015

barsylrob. Opublikowano w Wyprawy, rajdy 2015

Rajd Łagów- Nowa Słupia.

 Rajd Łagów- Nowa Słupia Jak co niedzielę wstałem rano po 6 rano. Tym razem pojechałem samochodem do Nowej Słupi, gdzie zostawiłem samochód w centrum na parkingu i na piechotę ruszyłem w kierunku Łagowa. Drogowskaz umieszczony przy drodze informował, że do Łagowa jest 12 km. W ostatnią niedzielę właśnie w Łagowie skończyłem swój rajd i tam dziś zamierzałem rozpocząć. Następnie z  Łagowa szlakiem zielonym zamierzałem iść do Kobylej Góry, następnie szlakiem czerwonym na Święty Krzyż a stamtąd szlakiem niebieskim do Nowej Słupi.
Idą droga w kierunku Łagowa miałem dwie opcje, pierwsza to iść pieszo do Łagowa a druga to złapać okazję.

Moja niezachwiana wiara w ludzi pomogła mi dokonać wyboru drugiej opcji. Przeszedłem około 5 km i nic:). Jednak w końcu udało mi się złapać okazje, dzięki czemu moja wiara w ludzi pozostała nie naruszona:).
Na mapie zauważyłem, że w okolicy Łagowa znajduje się Jaskinia Zbójecka. Pomyślałem, że warto zejść trochę z trasy by zobaczyć to miejsce. I tu się zaczęło:). Oczywiście zamiast iść wąwozem Dule który prowadził wprost do Jaskini pomyślałem, że pójdę przez znajdującą się obok kopalnie. Idąc przez kopalnię nie było nikogo, jednak za chwilę pojawił się ochraniasz i kazał mi opuścić teren:). Na mapie jaskinia znajdowała się  tuż za kopalnią jednak tam jej nie było. I jak tu znaleźć tą jaskinię? Od czego mamy nowoczesną technikę. Znalazłem w internecie współrzędne jaskini włączyłem GPS w telefonie i poszedłem w kierunku punktu wskazującym jaskinie. Kilka minut marszu i znalazłem się przed jaskinia. Miałem ochotę wejść do wewnątrz. Jednak byłem sam, baterie w czołówce miałem bardzo słabe, postanowiłem sobie odpuścić.
Tego dnia było już czuć pierwsze oznaki wiosny. W zasadzie śnieg już znikł, oczywiście miejscami w lesie były jeszcze mokro. Było chłodno lecz promienie słońca ogrzewały mą dusze:).

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>