Spełniam swoje marzenia......

Super User. Opublikowano w Spotkania

„Spełniam swoje marzenia

czyli cykl spotkań ludzi z pasja”

 Poniżej filmowa zapowiedż najbliższych czterech spotkań.

 

Jest tak wiele ludzi wokół nas, którzy robią naprawdę fascynujące rzeczy. Będąc w górach spotkałem takich ludzi, których opowiadania sprawiły, że uwierzyłem w spełnienie swoich marzenia. Pamiętam jak Pani Ania Czerwińska na biwaku zimowym NPM, opowiadała o swoich wyprawach. Nie muszę przedstawiać tej osoby nadmienię tylko, że jest ona pierwszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi czyli najwyższe szczyty wszystkich siedmiu kontynentów. Byłem zszokowany, że taka postać światowego himalaizmu jest tak naturalną i swobodną osobą. Jej opowiadania i osobowość sprawiły, że odważyłem się pójść wyżej i dalej. Uważam, że każdy powinien znaleźć swoja Annę Czerwińska by uwierzyć w siebie i w swoje marzenia. Stąd pomysł na organizowanie spotkań z ludźmi z pasją.

Pomyślałem, że na początku opowiem o sobie i moim przyjacielu Andrzeju o naszej wspólnej pasji, jak wszystko się zaczęło i jak fajnie się to wszystko rozwija. Następnie popytam, rozejrzę się wokół i znajdę kolejne osoby, tematy. Okazało się, że bardzo szybko udało mi się znaleźć bardzo ciekawy temat i postać. To na razie tajemnica kto to jest i o czym nam opowie, ale już nie mogę się doczekać tego spotkania….

 Spotkanie trzecie.

Głębia i odment- Tajmenice podwodnego świata.

Prowadzi Radosław Moszczyński - VERT

 (w Atrium MCK Skarżysko-Kamienna). 

  W programie: 

- federacje nurkowe w Polsce (różnice w sposobie szkolenia i uzyskane umiejętności);

- miejsca nurkowe w Polsce i najpopularniejsze dla Polaków (Polska i zagranica - różnice i zalety);

- podstawowe szkolenie CMAS (zalety trudnego szkolenia technicznego); 

 -prelekcja i zdjęcia  - jak jest pod wodą (odczucia i wrażenia, niebezpieczeństwa, fizyka i fizjologia);

- sprzęt i konfiguracje sprzętowe (minimalna konfiguracja turystyczna i techniczna oraz zasady działania);

- rodzaje nurkowań (rekreacyjne, podlodowe, wrakowe, safari, wody tropikalne i zimne);  Pokaz [filmy i zdjęcia] 

- nurkowania w różnych miejscach i porach roku;

- najpiekniejsze nurkowania (delfiny, podlodowe, wrak Thistlegorm, ławice ryb, nocne Lighthouse)

-safari wrakowe;

- nurkowanie w Egipcie;

   Zakończenie  - jak zacząć; - koszty ...; - co daje z nurkowaniem ? 

 

 

Spotkanie drugie.

"Droga do Shangri-La. W dwa lata dookoła Azji"

Aleksandra Nikiel, Łukasz Supergan

 

Czym jest Shangri-La? Jak głosi legenda, to mityczna kraina leżąca w niedostępnych partiach Himalajów. Kraj ten, rządzony przez sprawiedliwych lamów buddyjskich, jest ostoją pokoju i sprawiedliwości. 

Ten kto tam dotrze, musi zostać już na zawsze.

  Jesienią 2010 roku Aleksandra Nikiel i Łukasz Supergan wyruszyli w dwuletnią podróż dokoła Azji, którą nazwali "Drogą do Shangri-La". Z niewielkim budżetem i dwoma plecakami opuścili Polskę, by drogą lądową objechać największy kontynent Ziemi. Cel: poznać ludzi, miejsca i tradycje Azji, dotrzeć tam, gdzie czas zatrzymał się wiele lat temu, na własne oczy zobaczyć nieznane kultury.

  Autostopem przejechali przez Bliski Wschód, na miesiąc przed wybuchem wojny domowej w Syrii. W Iraku odwiedzali świątynie zapomnianego kultu słońca. W Nepalu przyglądali się składaniu krwawych ofiar. Wędrowali wśród najwyższych gór świata: Himalajach i Karakorum, spędzili pół roku w Azji Południowo-Wschodniej, dotarli nad zamarznięte jezioro Bajkał, znane jako Morze Syberii. Po 18-tu miesiącach wspólnej wędrówki, Łukasz samodzielnie spędził pół roku w Azji Centralnej.

  Jak wyglądało spotkanie z mieszkańcami i kulturami Azji? I jak można rzucić wszystko by zrealizować marzenie swojego życia? O tym opowiedzą ... 15 marca w patio MCK w Skarżysku Kamiennej o godz. 19. 

  Aleksandra Nikiel  "Jedno oko na Maroko, drugie na Kaukaz". Romanistyka i prawie specjalistka ds. wschodnich. Swoją pracę magisterską napisała m.in. o literaturze podróżniczej. Uwielbia język francuski, fascynuje się Wschodem, a w górach prawdziwie oddycha. Członkini SKPB Warszawa.

  Łukasz Supergan  Zanim wyruszył na spotkanie z Azją, podróżował po Europie Środkowo-Wschodniej. Wspinał się w Tatrach i Alpach. W 2004 roku pierwszy człowiek samotnie przeszedł Łuk Karpat, pokonując terytoria pięciu krajów: Rumunii, Ukrainy, Polski, Czech i Słowacji.

 

 Zapraszam serdecznie.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się i już czas na następne.

 

plakat poziomoZaprasza serdecznie.
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

?>?>